Procedura działania Publicznego Przedszkola w Skomlinie w przypadku złego stanu zdrowia dziecka

1.        Przedszkole zawiadamia Rodziców o chorobie dziecka i odseparowuje je od innych dzieci jeżeli nauczyciel zaobserwuje zmiany chorobowe lub dziecko odczuwa ból , mdłości  lub jego temperatura ciała jest podwyższona.

2.        Dziecko wysyłamy do domu po uprzednim kontakcie telefonicznym z rodzicem lub osobistym powiadomieniu członków rodziny   przez pracownika przedszkola   w razie:

v złego stanu zdrowia dziecka, złego samopoczucia nie pozwalającego uczestniczyć w zajęciach

v stanu zdrowia dziecka wymagającego fachowej opieki

v narażania inne dzieci na zarażenie chorobą

3.        objawy zaobserwowane u dziecka przez nauczyciela upoważniające do poinformowania Rodziców o konieczności zabrania dziecka do domu jeżeli  :

O Na skórze pojawia się wysypka i temperatura ciała dziecka jest podwyższona lub wysypce towarzyszą zmiany w zachowaniu dziecka

O Wystąpiło ropne zapalenie spojówek ( białko oka jest zaróżowione lub zaczerwienione, a w oku zbiera się substancja ropna)

O  wykazuje objawy zmęczenia lub jest poirytowane, płacze częściej niż zwykle

O   ma problemy z oddychaniem

O   ma biegunkę w ciągu 24 godzin zwracało dwa razy

O W jamie ustnej pojawiły się krostki lub owrzodzenia i ślina wycieka dziecku z ust

4.        Dziecko może wrócić do przedszkola po spełnieniu minimalnych wymagań ustalonych przez lekarzy.